Zdrowie

Nawilżanie włosów to potrzeba

  • 10 grudnia, 2021
  • 3 min read
Nawilżanie włosów to potrzeba

Włosy suche nie prezentują się dobrze, są matowe, sypią się jak siano. Włosy dobrze nawilżone są ładne, połyskują i pięknie się prezentują. Nawilżanie włosów można wykonać samodzielnie, za pomocą odżywek i olejków lub w salonie kosmetycznym. Fryzjerka profesjonalnie i dobrze nawilży włosy za pomocą preparatów odpowiedniej jakości, najczęściej typowo fryzjerskich olejków, odżywek, balsamów. Po wizycie u fryzjerki włosy są lśniące, zadbane oraz efektowne. Modna pani powinna jednak samodzielnie nauczyć się nawilżać swoje włosy. Jest to konieczność, która przekłada się na piękne, bardzo zadbane i efektowne włosy. 

A może olejowanie?

W domu można nawilżyć włosy skuteczną metodą olejowania. Brzmi dziwnie, a tak naprawdę jest to aplikowanie olejów roślinnych na włosy. Zaleca się stosowanie np. oleju kokosowego, który nie tylko nawilża włosy, ale też zostawia piękny zapach. Zabieg należy wykonać wieczorem, przed położeniem się do łóżka. Włosy nawilża się olejem, nakłada się na nie foliowy czepek i ręcznik, a rano spłukuje się olej z włosów. Dzięki temu zabiegowi włosy są piękne, zadbane oraz bajecznie odżywione. Nie ma to jak skuteczne olejowanie, które przekłada się na pełne zadowolenie klientek. Raz na dwa-trzy tygodnie warto zafundować włosom taki zabieg z użyciem oleju. 

Maski też są dobre

Maski do włosów suchych należy stosować dwa-trzy razy w tygodniu. Dzięki temu włosy stają się sprężyste oraz błyszczące. Mają połysk i są naprawdę efektowne. Wysoka jakość takiej pielęgnacji to doskonała sprawa dla niejednej pani. Włosy nie będą się puszyć, gdy po każdym myciu zostanie na nie nałożona odżywka, która sprawi, że zostaną wygładzone oraz nawilżone. Najlepsze są odżywki do spłukiwania, ale od czasu do czasu można sobie pozwolić na stosowanie odżywki bez spłukiwania, szczególnie, gdy trzeba oszczędzać czas. Dzięki temu włosy będą prezentowały się pięknie oraz wyglądały bajecznie, łatwo będzie je ułożyć i będzie można o nie zadbać jak najlepiej. 

Dlaczego panie i panowie mają suche włosy?

Suche włosy są efektem farbowania, stosowania nieodpowiednich kosmetyków, częstego suszenia włosów suszarką, stosowania prostownicy lub lokówki do włosów. Nie trzeba jednak stresować się takimi suchymi włosami, lecz można je nawilżyć i nadać im blask. Nabłyszczacze do włosów są naprawdę przydatne, można je kupić i dzięki nim dodać włosom połysku oraz efektownego wyglądu. Nie trzeba kupować setek specyfików – wystarczy jedna dobra odżywka, jedna maska, porządny szampon oraz olejek do włosów, ewentualnie kolagen w płynie dobrze spełni swoją rolę. 

Nie tylko kosmetyki

Dla dobra włosów ważna jest też dieta bogata w witaminy i minerały, zdrowa i dająca siły fizyczne. Dobrej klasy specyfiki sprawdzają się tak, jak żadne inne, warto zatem zainwestować w porządny preparat, który pozwoli dobrze zadbać o włosy.

Leave a Reply