Czym można wzmocnić szkliwo zębów?

1
805
Czym można wzmocnić szkliwo zębów?

Szkliwo zębów jest najtwardszą tkanką w naszym organizmie. Wraz z wiekiem i często przy nieprawidłowej pielęgnacji ulega ono zniszczeniom, którym warto zapobiegać już od najmłodszych lat. Czym można wzmocnić szkliwo zębów?

Jak można wzmocnić szkliwo zębów?

By wzmocnić szkliwo należy dbać o dostarczanie z dietą wapnia, fosforu, żelaza, magnezu, cynku i witaminy D. Należy unikać także słodyczy i słodkich napojów, a same zęby szczotkować delikatnie, ale dokładnie.

Kluczem są także regularne wizyty u stomatologa.

1 KOMENTARZ

  1. Od lat miałam słabe i nadwrażliwe zęby. Myślałam, że tak już musi być. Jednak poznałam dwa skuteczne sposoby. Pierwszy to propolis, którym psikam sobie gardło. Wzmacnia nie tylko uzębienie,ale i całe ciało. Do tego wprowadziłam płukanie ust olejem, najczęściej kokosowym. Metodę tę wykonuję rano na czczo, trzymam w ustach łyżkę tego specyfiku i po dwudziestu minutach wypluwam, (nie wolno tego połykać, zawiera toksyny z organizmu) a potem myję zęby. Gdy po dłuższym czasie poszłam do mojej dentystki, nie mogła się nadziwić, skąd u mnie zaszła taka zmiana. Polecam te sposoby! Są skuteczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here