Czym smarować blizny po szwach?

3
497
Czym smarować blizny po szwach?

Czym smarować blizny po szwach?

Maść na blizny po szwach

Blizny pooperacyjne najlepiej smarować po szwach maścią z olejem lnianym. Można też nakładać sam olej z lnu, nagietka lub masło shea.

Istnieje również mnóstwo produktów leczniczych czy kosmetycznych specjalnie do tego dedykowanych, np. kremy czy olejki z wyciągiem z pereł.

Bardzo korzystne działanie ma też masło z propolisem.

3 KOMENTARZE

  1. Miałam w życiu kilka operacji, po których została mi pamiątka w postaci blizn. Na szczęście znalazłam rewelacyjny sposób, aby zmniejszyć ich widoczność. Każdego dnia, regularnie przed umyciem się, mobilizuję je, masując i uciskając. Następnie szczotkuję te miejsca, a po prysznicu nakładam i dokładnie wmasowuję olej lniany z dobrego źródła. Gdy dana butelka mi się kończy, kupuję rycynowy. Z kolei gdy ten zużyję cały, nabywam olej kokosowy. I tak na zmianę.

  2. Masło z propolisem zostało mi polecone przez lekarza po operacji. Dzięki niemu udało mi się pozbyć blizny po usunięciu szwów. Jestem bardzo zadowolona z jego działania.

  3. Niedawno miałam operację i zostały mi niefajne blizny :/ W końcu wiem czym mogę je posmarować, bo nie dostałam takich informacji. Dziękuje za rady!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here