Smartfony

Co zrobić gdy bateria w telefonie szybko się rozładowuje?

  • 18 października, 2021
  • 1 min read
Co zrobić gdy bateria w telefonie szybko się rozładowuje?

Telefon komórkowy stał się narzędziem pracy na wielu płaszczyznach. Korzystamy z niego po kilka godzin dziennie. Co jednak gdy nasza bateria zbyt szybko się rozładowuje?

Bateria w telefonie szybko się rozładowuje – co robić?

Może mieć na to wpływ wiele czynników, między innymi aplikacje działające w tle. Warto zatem odinstalować te, które są zbędne.

Dobrą opcją jest również wyłączanie internetu, gdy z niego nie korzystamy – kiedy jesteśmy połączeni z siecią dostajemy wiele powiadomień, które również mają wymierny wpływ na stan baterii.

Jeśli nie używasz w danej chwili nawigacji wyłącz również usługę lokalizacji – ona także pobiera wiele energii z naszego telefonu.

2 Comments

  • Od jakiegoś czasu bateria w moim telefonie zaczęła szybciej mi się rozładowywać. Okazało się, że miałam niepoprawne ustawienia. Przede wszystkim musiałam ustawić jasność i znacznie ją zmniejszyć. Oprócz tego włączyłam tryb oszczędzania baterii. Ponadto wyłączyłam niepotrzebne aplikacje działające w tle, a także i funkcje, takie jak lokalizacja GPS, wi-fi, bluetooth. Teraz je włączam tylko wtedy, gdy są mi potrzebne i co ciekawe, mój telefon dłużej wytrzymuje bez ładowania baterii.

  • Telefon jest mi potrzebny zarówno w pracy jak i życiu codziennym. Porady zawarte w artykule pomogą mi ograniczyć problem szybko rozładowującej się baterii. Napewno skorzystam z pomysłu odinstalowania niepotrzebnych mi aplikacji.

Leave a Reply