Podkład nieprzemakalny na materac 120/200 — to musisz wiedzieć!

0
81
Podkład nieprzemakalny na materac 120/200 — to musisz wiedzieć!

Podkłady cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem. Ogólnoświatowa pandemia spowodowała, że ludzie zaczęli zwracać szczególną uwagę na dbanie o zdrowie i higienę. Częste pranie pościeli oraz korzystanie z ochraniaczy na materace 120/200 może skutecznie wpłynąć na zabezpieczenie przed kontaktem z różnymi niebezpiecznymi na ciała bakteriami. Zobacz, co musisz wiedzieć, przed zakupem pierwszego podkładu nieprzemakalnego.

Podkład 120/200 nieprzemakalny na materac to higiena i wygoda

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, częste pranie pościeli jest kluczowe w dbaniu o higienę. W łóżku, poduszkach, kołdrze, czy materacu żyją miliony niewidocznych dla oka bakterii i drobnoustrojów. Ich namnażanie można zniwelować poprzez pranie pościeli w gorących temperaturach. O ile pranie małych elementów nie jest trudne, o tyle utrzymanie materaca w czystości jest nie lada wyzwaniem! Na odsiecz przychodzi więc podkład 120/200 nieprzemakalny.

Tradycyjne pokrowce na materace ciężko jest zdjąć do prania, a później ponownie je założyć. Podkłady na materac cechują się prostą konstrukcją zbliżoną do prześcieradła. Rozkłada się je na materacu, a o jego rogi zahacza się paski, które zabezpieczają ochraniacz przez przemieszczaniem się. To sprawia, że potem łatwo jest go zdjąć do prania.

Dla kogo jest nieprzemakalny podkład na materac 120/200?

Podkład nieprzemakalny na materac warto wybrać przede wszystkim dlatego, że zabezpiecza on materac przed zmoknięciem. Wilgoć jest dobrym otoczeniem do rozwoju bakterii i mikroorganizmów. Z ochraniaczy na materac powinni więc na pewno korzystać wszyscy, którzy mają problem z nietrzymaniem moczu — seniorzy, dzieci, czy osoby przewlekle chore.

W nieprzemakalne podkłady powinni się też zaopatrzyć właściciele czworonogów, szczególnie jeżeli zwierzęta śpią z nimi w łóżku. Nawet najlepiej wytresowanym psom, czy kotom zdarza się załatwić na materac. Poza tym także ślina zwierząt, która przeniknie w głąb materaca, będzie powodowała rozwój bakterii.

Ochraniacz nieprzemakalny 120/200 — co jeszcze jest ważne?

Przed wyborem ochraniacza zalecamy zrobić mały research między dostępnymi produktami. Najlepiej jest kierować się jakością wyrobu. Alergicy szczególnie powinni zwrócić uwagę na skład produktu. Warto kupić podkład uszyty przynajmniej z dwóch warstw, z których jedna (membrana) będzie wodoodporna, a druga bawełniana. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort snu i zabezpieczysz skórę przed odparzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here