Jak przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza niskim kosztem?

0
44
Jak przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza niskim kosztem?

Znudziły Ci się już gładkie i jednobarwne ściany w Twoim salonie? Chcesz ożywić nieco szare wnętrze w stylu skandynawskim, które przestało Ci się podobać? Nie musisz od razu decydować się na gruntowny remont i przearanżowanie wnętrza, co kosztowałoby Cię niemałe pieniądze. Sprawdź sposoby na szybką metamorfozę pomieszczenia, którą wykonasz samodzielnie i to z małym budżetem. Efekty Cię zaskoczą i ponownie zakochasz się we wnętrzu swojego mieszkania.

Wykorzystaj potencjał drzemiący w tapetach

Dzisiejsze tapety w niczym nie przypominają dawnych produktów, które zdobiły wnętrza babcinych mieszkań i domów. Modele dostępne obecnie w sklepach wykonane są z zupełnie innych materiałów. Wyposażone są w podkład flizelinowy, który ukrywa wszystkie niedoskonałości ściany. Możesz wybrać także tapety laminowane czy winylowe, które równie dobrze sprawdzą się w salonie, co pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności powietrza np. kuchni czy łazience.

Montaż tapet również nie sprawi Ci większych problemów. Nie potrzebujesz do tego wyrównywać ścian gipsem ani angażować do tego specjalisty. Z samym przyklejeniem tapety do ściany uporasz się w jeden dzień.

Największą jednak zaletą dostępnych dzisiaj tapet są ich wzory. Tutaj znajdziesz całe bogactwo kolorów i najmodniejszych motywów zdobniczych. Możesz wybrać produkty, które pokryją Twoją ścianę równomiernymi wzorami lub jednym pełnowymiarowym obrazem. Z łatwością dopasujesz wzór tapety do panującej we wnętrzu aranżacji, kolorystyki mebli i dodatków. Za jej pomocą możesz wnieść ożywiający wzór i kolor. Na ścianie pokrytej modną tapetą nie musisz już nic więcej wieszać.

Jak zaaranżować tapetę w pomieszczeniu?

We współczesnych aranżacjach wnętrz rzadko znajdziesz realizacje, w których wszystkie ściany pokryte są tą samą tapetą. Tak już się nie urządza wnętrz. Tapety równie dobrze przemienią Twoje pomieszczenie, kiedy zajmą jedynie jedną ścianę lub nawet jej fragment.

Wybierz ścianę, która jest najbardziej odsłonięta i nie ma przy niej żadnych mebli. Następnie wybierz wzór tapety – może być to wzór 3D, który optycznie powiększy przestrzeń, malowany obraz czy regularny wzór z palmowych liści. Następnie przyklej tapetę na ścianę. Przydadzą Ci się do tego kleje do tapet polecane przez producenta.

Tapetę pokrywającą jedynie fragment ściany możesz ograniczyć za pomocą sztukaterii. Listwami ściennymi możesz przedzielić ścianę i stworzyć nowoczesną lamperię. Tapetę z delikatnym kolorem i strukturą przyklej wówczas na górze. Jeśli jednak wybrałeś model tapety z intensywnym i wyraźnym wzorem – stwórz z niej ciekawy obraz i wypełnij nią ramę ze sztukaterii. Możliwości wykorzystania tapety masz wiele i tak naprawdę wszystko zależy od Twoich upodobań.

Chcesz przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza? Koniecznie wybierz ciekawą tapetę i przyklej ją na jednej ze ścian. Będziesz potrzebować do tego kleju do tapet i odrobiny czasu. Efekt jednak zupełnie Cię zaskoczy. Przekonaj się, że niskim nakładem czasu i pieniędzy możesz odmienić swoje wnętrze nie do poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here