Hobby Pozostałe

Co jest potrzebne do hodowli gekona lamparciego?

  • 17 listopada, 2021
  • 1 min read
Co jest potrzebne do hodowli gekona lamparciego?

Co jest potrzebne do hodowli gekona lamparciego?

Gekon lamparci – hodowla w domu

Gekon lamparci, zwany również tygrysim potrzebuje możliwie dużego terrarium. Optymalny rozmiar to 60 x 40 x 40 cm na jednego osobnika. Warto zaznaczyć, że musi być ono suche. W ciągu dnia jego wnętrze powinno mieć temperaturę pomiędzy 25, a 30 stopni Celsjusza, nocą zaś około 20.

Gekony lamparcie potrzebują odpowiedniego naświetlenia. Dzięki światłu i temperaturze powinien być symulowany przebieg pór roku.

2 Comments

  • Od jakiegoś czasu moje dziecko usilnie domaga się zwierzątka w domu. Zaczęłam więc się zastanawiać nad hodowlą gekona lamparciego. Zrobiłam też rozeznanie i wiem już, co będzie mi do tego potrzebne. Z pewnością muszę zakupić porządne i duże terrarium (przynajmniej o wymiarach 60x40x40 cm, oświetlenie do niego i dekoracyjne skałki oraz kamyki i jaskinie, a także patyki i gałązki. Ponadto potrzebne też będzie podłoże piaskowo-żwirowe i kawałki mchu wraz z miseczką. Patrząc na te wymagania, skuszę się na tego zwierzaka, myślę, że to bardzo łatwe, mieć go u siebie w domu i dbać, aby był szczęśliwy.

  • Myślę o hodowli gekona lamparciego dlatego też artykuł okazał się dla mnie bardzo interesujący. Skorzystam z podanych porad i zadbam o duże, suche terrarium z odpowiednimi warunkami do życia dla niego.

Leave a Reply