Rekuperacja – co to takiego?

0
11
Rekuperacja – co to takiego?

Rekuperacja to nic innego, jak wentylacja mechaniczna, która posiada funkcję odzyskiwania ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna charakteryzuje się tym, że opiera się przede wszystkim na ciągu (a więc na zasysaniu powietrza), które jest wytwarzane przez kominy, jednakże takie rozwiązanie posiada wiele znaczących wad.

Chodzi tutaj w szczególności o wychładzanie domu, ale również brak usuwania wilgoci, która nagromadziła się w pomieszczeniach. Rekuperacja Szczecin jest – jak już powyżej zostało to powiedziane – wentylacją mechaniczną, która przede wszystkim opiera się na ruchu powietrza, który jest wytwarzany przez maszynę, a urządzenie takie jest określane, jako rekuperator. Rekuperator daje możliwość na swobodne kontrolowanie ruchu powietrza, które jest nawiewane, ale również usuwane z pomieszczeń. Urządzenie to pozwala także na odpowiednie odzyskiwanie ciepła, które pochodzi z nagrzanego już, lecz w dalszym ciągu brudnego powietrza.

Innymi słowy należy powiedzieć, że rekuperacja Szczecin to taki system, dzięki któremu istnieje sposobność wymieniania zużytego oraz brudnego powietrza w naszej nieruchomości, na powietrze, które jest czyste oraz świeże. Dodatkowo dochodzi do odzyskiwania części ciepła, które zostało już zgromadzone.

O tym należy pamiętać!

Rekuperator to przede wszystkim serce, a więc ścisła centrala rekuperacji, która posiada wymiennik pozwalający na odzyskiwanie ciepła. Rekuperator charakteryzuje się tym, że w odpowiedni i bezpieczny sposób jest w stanie wyciągnąć powietrze w jednocześnie dwóch kierunkach. Pierwszy strumień powietrza odznacza się tym, że jest to zarówno powietrze zimne, jak i czyste, które zostaje zaciągane w kierunku zewnętrznej części budynku. Z kolei drugi strumień powietrza to nic innego, jak powietrze ciepłe, natomiast zabrudzone oraz wilgotne.

Powietrze takie zostaje wyciągane z wewnętrznej części pomieszczeń, a odbywa się to przez anemostaty, czyli przez okrągłe kratki, które mieszczą się na suficie, ale również na ścianach. Należy również zaznaczyć, że te dwa strumienie powietrza są w stanie spotkać się ze sobą, odbywa się to w wymienniku ciepła, a więc w rekuperatorze. Powinniśmy jednak pamiętać, że te dwa strumienie ciepła w żaden sposób nie mieszają się ze sobą. Dzieje się tak, ponieważ każde z nich płynie osobnym kanalikiem w rekuperatorze.

Jeżeli chodzi o ciepłe oraz brudne powietrze to należy zaznaczyć, że przechodzi ono przez wymiennik ciepła, jak również jednocześnie zostawia w nim swe ciepło. Natomiast powietrze, które jest zimne oraz czyste zostaje nawiewane z zewnątrz nieruchomości, a następnie przejmuje to dane ciepło ponownie. Od samego rekuperatora biegną bezpieczne kanały wentylacyjne, które w większości przypadków charakteryzują się zróżnicowaną średnicą. Rekuperacja Szczecin cieszy się w chwili obecnej bardzo dużą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here