Liposukcja – jeden zabieg wystarczy, by zyskać wąską talię i płaski brzuch

0
69
Liposukcja – jeden zabieg wystarczy, by zyskać wąską talię i płaski brzuch

Wąska talia i płaski brzuch to cel, który stawia sobie wiele kobiet i mężczyzn, zwłaszcza gdy zbliżają się wakacje. Liposukcja to numer jeden pod względem skuteczności wśród zabiegów modelowania sylwetki. Nowoczesne metody odsysania tłuszczu nie są już tak inwazyjne, jak jeszcze kilka lat temu, ale równie skuteczne, jak klasyczna liposukcja. Czy jest to dobry sposób na wyrzeźbienie sylwetki do lata? Sprawdź!

Liposukcja – bezwzględna dla opornej tkanki tłuszczowej

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który polega na bezpośrednim usunięciu nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnej kaniuli i pompy ssącej. Aby przystąpić do zabiegu, należy spełnić takie warunki, jak prawidłowa masa ciała (lub nieznaczna nadwaga), stosunkowo jędrna i elastyczna skóra oraz brak znacznych zwiotczeń. Istnieje kilka metod liposukcji, a te najnowocześniejsze polegają na wstępnym rozbiciu tkanki tłuszczowej (przy pomocy ultradźwięków bądź lasera), dzięki czemu zabieg jest mniej inwazyjny niż jego klasyczna odmiana.

Odsysanie tłuszczu pozwala na usunięcie około 80-90% komórek tłuszczowych z danego obszaru, co jest znaczną ilością. Raz usunięte komórki już nie powrócą. Nie oznacza to jednak, że nie musisz nic robić, żeby utrzymać efekty terapii. Ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia, aby nie dopuścić do powiększenia się pozostałych komórek tłuszczowych.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo?

Jedną z najnowszych metod liposukcji, polecanych przez warszawską Klinikę Miracki, jest zabieg Vaser Lipo, w którym wykorzystano technologię ultradźwiękową. Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) odbywa się w znieczuleniu ogólnym i wykonywana jest przez doświadczonego chirurga. Lekarz robi niewielkie nacięcia w skórze, przez które wprowadza sondę, emitującą ultradźwięki. Następuje rozbicie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami – tłuszcz oddzielony zostaje od pozostałych tkanek i zamieniony zostaje w płynną emulsję, dzięki czemu można go bezpiecznie usunąć z organizmu. Chirurg używa do ekstrakcji tłuszczu specjalnej kaniuli oraz pompy ssącej. Ilość materiału pobrana podczas liposukcji zdeterminowana jest ustalonymi z pacjentem celami zabiegu. Co ważne, tkankę tłuszczową usuniętą podczas liposukcji kawitacyjnej można ponownie wykorzystać, wykonując lipotransfer, podczas tej samej wizyty. Zabieg ten polega na wypełnieniu ubytków tkankowych własnym tłuszczem. Sprawdza się m.in. w redukcji zmarszczek, powiększaniu ust, ujędrnianiu biustu lub pośladków.

Liposukcja jako element terapii łączonej – dla lepszego efektu

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, podobnie jak liposukcja laserowa LipoLife 3G to zabiegi, które warto połączyć z innymi, mniej inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej. Terapia łączona pozwala na osiągnięcie maksymalnych rezultatów. Sylwetka staje się nie tylko szczuplejsza, ale też dobrze wyrzeźbiona. W ramach terapii skojarzonej działanie liposukcji można wspomóc następującymi zabiegami:

  • endermologia – przygotowuje ciało do zabiegu, a także łagodzi jego skutki; wykonuje się ją przed i po liposukcji;
  • Storz Medical – pozwala m.in. na usunięcie cellulitu, z którym nie jest w stanie poradzić sobie liposukcja;
  • zabieg ultradźwiękowy Accent Prime – wzmacnia efekty liposukcji poprzez ujędrnienie i wymodelowanie leczonego obszaru;
  • zabieg Schwarzy – stymuluje skurcze mięśni; prowadzi do wzmocnienia i wyrzeźbienia tkanki mięśniowej.

Marzysz o wąskiej talii i płaskim brzuchu jeszcze przed urlopem? Zastanawiasz się, czy liposukcja sprawdzi się u Ciebie? Zapytaj specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here