Domowe treningi sprzyjają systematyczności

0
58
Domowe treningi sprzyjają systematyczności

Coraz częściej decydujemy się na aranżowanie własnej, domowej sali treningowej. Zdrowy styl życia to już nie tylko moda, ale niezbędna potrzeba w zabieganej codzienności obarczonej pandemią i dodatkowo sezonem grypowym. Świadomi potrzeb własnego organizmu staramy się jeść zdrowo, a posiłki komponować tak, aby dostarczały nam wszystkich potrzebnych składników żywieniowych. Dodatkowo suplementujemy to czego z natury trudniej uzyskać. Nic jednak nie zastąpi ruchu i wszelakich treningów. Każdy kto kiedykolwiek próbował swoich sił w jakimkolwiek sporcie wie, że najistotniejsza w utrzymaniu dobrej formy jest przede wszystkim systematyczność wykonywanych ćwiczeń.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Planując utworzenie domowej sali treningowej musimy najpierw wybrać pomieszczenie, które zaadaptujemy na swoją siłownię. Następnie przygotować ściany i podłogę, kierując się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Najlepszą propozycją będą w tej sytuacji, gumowe nawierzchnie bezpieczne, o przyjemnej w dotyku strukturze, idealnie dopasowujące się kolorystycznie do pozostałych pomieszczeń w domu. Posadzki te są antypoślizgowe, ale co najważniejsze, dzięki specjalnej budowie poszczególnych elementów, amortyzują upadki, wręcz tłumiąc energię uderzenia, tym samym zapobiegają powstaniu poważnych kontuzji.

Higiena i utrzymanie czystości w sali

Trudno wymienić wszystkie zalety bezpiecznych nawierzchni. Jednymi z ważniejszych cech jest łatwość utrzymania ich w czystości, wystarczy je spłukać wodą bez detergentów. Ponadto zarówno maty jak i płyty są wodoprzepuszczalne, dzięki temu na ich powierzchni nie zbiera się woda, a odpływa specjalnym systemem odwadniającym. Brak wody na nawierzchni to również brak pleśni i innych pasożytów lubiących wilgotne środowisko. Jednym słowem gumowe nawierzchnie bezpieczne są niezwykle higieniczne w użytkowaniu. To bardzo istotna zaleta, zwłaszcza w domowych, nieco amatorskich warunkach sali treningowej.

Ekspert wie lepiej

Zarówno płyty, maty, jak i gumowe nawierzchnie wylewane są odporne na wgniecenia, co oznacza że możemy na ich powierzchni postawić nawet najcięższy sprzęt treningowy, rowerki, bieżnie, ławeczki, hantle i ciężary, a następnie przestawiać je w dowolny sposób, nie obawiając się odsłonięcia nieestetycznych wgłębień w posadzce. Zanim jednak zdecydujemy się konkretny wybór posadzki, warto zasięgnąć opinii ekspertów. Firmy poważnie podchodzące do tematu nawierzchni bezpiecznych oferują sprzedaż z montażem, a nierzadko także z fachowym poradnictwem. Firma ELS Poland kompleksowo obsługuje swoich klientów, oferując usługi na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here